Logit

Podbořanská společnost Logit se zabývá zpracováním polyamidového vlákna, využívaného především k výrobě koberců či pro významné evropské automobilky. Kvůli optimalizaci provozu se Logit odhodlal k modernizaci 15 let starého systému světel.

ČEZ ESCO společně se zákazníkem definovala, jak silnou intenzitu osvětlení je třeba v jednotlivých halách mít a na základě toho vznikl návrh celkové renovace. Zatímco pro sklady postačuje osvětlení o intenzitě 100 luxů a expedici výrobků 200 luxů, v případě úseku balení a kontroly kvality, kde je potřeba pečlivě vyhodnotit konečný stav výrobku, je to už 500 - 750 luxů. Změnilo se i rozmístění světel. Když stroje v části výrobní haly stojí, zůstanou svítit světla jen nad těmi v provozu. Poté ČEZ ESCO osvětlení instalovala a zajišťuje i jeho servis.

Ředitel Logitu Martin Chlup:

„Našim zákazníkům dodáváme cívky připravené na výrobu konkrétního vzoru koberce obsahující i několik kilometrů vlákna. Kdyby se na vláknu objevila byť jediná vada, zákazník nám vyreklamuje celou cívku. Kvalita osvětlení je proto pro nás nesmírně důležitá. Systém světel, který zde byl vybudován před patnácti lety, je už dnes dávno překonaný. Potřebnou úroveň osvětlení jsme dnes schopni získat za podstatně nižších nákladů.“

74 měsíců – Taková je doba návratnosti investice Logitu do modernizace systému světel.

 

DALŠÍ REFERENCE