Podcast 42 minut

Vyšší udržitelnost podniků díky FVE za korunu

Poslechněte si rozhovor s Pavlem Kubičkou z ČEZ ESCO a Evou Jiránkovou z SGEF o unikátním produktu Fotovoltaika za korunu, jak nejen snížit náklady na energie, ale také uhlíkovou stopu firmy.

Poslechněte si podcast

Hodnocení 4.0
Přidat hodnocení

Popis

S evropským cílem dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050 narůstá jak legislativní, tak společenský tlak na firmy, aby rovněž snižovaly svou uhlíkovou stopu. Tato tendence se pochopitelně propisuje i do firemních strategií.

Využívání obnovitelných zdrojů pro výrobu energie skýtá pro firmy hned několikeré výhody, nejen v podobě snížení uhlíkové stopy a výhodného postavení u klientů či v rámci hodnocení bank – firma tak získá i částečnou energetickou soběstačnost a sníží náklady na provoz. Nejjednodušší cesta k čisté elektřině vede přes fotovoltaiku. Nyní navíc díky projektu SGEF a ČEZ ESCO „Fotovoltaika za korunu“ mohou firmy zařízení pořídit efektivně a výhodně.

Produkt „Fotovoltaika za korunu“ je výsledkem spolupráce mezi ČEZ ESCO a leasingovou společností SGEF. Oba partneři hrají při zavádění fotovoltaiky ve firmách svou roli: ČEZ ESCO navrhne a nainstaluje fotovoltaiku přímo na míru pro danou firmu a SGEF projekt zafinancuje. Zákazník pak po dobu 15 let platí výhodnou cenu (jež je nižší než cena elektřiny z běžných zdrojů), a především fixní cenu za odebranou elektřinu. Po uplynutí této lhůty si může nainstalovanou fotovoltaiku odkoupit za 1 korunu.


Děkujeme za vaše hodnocení

Jak hodnotíte podcast?


Moderuje

Eva Jiránková

SGEF

Pavel Kubička

ČEZ ESCO